Vilniaus Žvėryno gimnazija

Vilniaus Žvėryno gimnazija. Žalioji g. 4, LT-08111 Vilnius. tel. 2751037 el.paštas: rastine@zveryno.vilnius.lm.lt

Biblioteka


apie.png 


Po gimnazijos renovavimo ir  biblioteka 2007/2008 mokslo metus  pasitiko atsinaujinusi ir pasikeitusi . Buvo suremontuotos patalpos, sukeistos vietomis bibliotekos ir skaityklos erdvės, siena tarp jų panaikinta, dėl to skaitykla tapo jaukesnė.  Laikas bėga greitai, jau visi apsiprato su pasikeitimais. Bibliotekoje nuolat mielai lankosi ir mokiniai, ir mokytojai. Skaitykloje sukaupta daug informacinių leidinių: enciklopedijų, žinynų ir kitos mokslinės bei metodinės literatūros. Skaitytojų poreikiams šiuo metu skirti  7 kompiuteriai. Į biblioteką kasdien užsuka apie 150 lankytojų. Čia mokiniai rengia projektinius darbus, ruošiasi pamokoms, internete ieško reikalingos informacijos, peržiūri savo sukurtą video medžiagą arba tiesiog ateina pasikeisti knygų. Mokytojai domisi naujai gautais leidiniais, perverčia spaudą, pasinaudoja interneto galimybėmis. Neretai jie čia dirba su mokiniais. Bibliotekoje nuolat rengiamos įvairios teminės parodos, reklamuojami  naujai gauti leidiniai. Parodoje knyga tampa labiau pastebima, skaitytojas ją pamato tarsi kitoje šviesoje. Tai skatina norą skaityti. Taip pat bendradarbiaujame su dailės, technologijų ir kitomis mokytojomis, mielai eksponuojame jų mokinių sukurtus darbus.

     

Bibliotekos istorija skaičiuoja jau ne vieną dešimtmetį. Žinios apie bibliotekos darbą yra išlikę nuo 1956 metų. Tais metais bibliotekoje buvo 1889 egz. spaudinių. Dabar bibliotekos fonde yra sukaupta apie 16000 dokumentų. Taip pat yra atskiras maždaug 25000 egzempliorių vadovėlių fondas. Kasmet biblioteka aptarnauja daugiau kaip 1000 skaitytojų. Aišku, labai norėtume erdvesnių patalpų - kai buvo sukeistos vietomis skaityklos ir bibliotekos erdvės, pati biblioteka liko nedidelė (dalis mažesnę paklausą turinčių knygų perkelta į saugyklą). Per mažai vietos ir vadovėliams. Po patalpų atnaujinimo svajojome apie naujus baldus: stalus skaityklai, lentynas knygoms... Laimėjus projektą „Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas“  tos svajonės pradėjo pildytis. Pirmajame projekto etape visos dalyvaujančios mokyklos buvo aprūpintos baziniais įrangos komplektais. 2009/2010 mokslo metais gavome įvairios įrangos, skirtos bibliotekoms modernizuoti: skaitytojo stalų ir kėdžių, kompiuterinių stalų ir kompiuterininko kėdžių,  naujų kompiuterių, taip pat pasikeitėme dalį lentynų. Sulaukėme ir antrojo projekto etapo, kuriame patys galėjome pasirinkti reikalingas priemones. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Per ilgą bibliotekos gyvavimo laiką pasikeitė daug darbuotojų. Ilgiausiai čia dirbo bibliotekininkė Stefanija Černiukienė (nuo 1956 iki 1975), Donata Naudžiuvienė (nuo 1976 iki 1984), Irena Kryžanauskienė (nuo 1984 iki 1995).
Nuo 2007 m. rugpjūčio 20 d. bibliotekai vadovauja Nijolė Rudinskienė. Skaitykloje nuo 2008 m. rugsėjo 1 d. dirba Audra Šivienė.

taisykles.png

  • Naudojimosi gimnazijos biblioteka taisykles rasite bibliotekoje.

naujienos.png

Knygų, pirktų iš gimnazijos Labdaros ir paramos fondo lėšų, sąrašas. Plačiau.

Kviečiame naudotis „Vyturio“ leidyklos skaitmenine biblioteka. Plačiau.

Bibliotekoje veikia paroda „Už šias knygas dėkojame gimnazijos Labdaros ir paramos fondui“

Bibliotekos ir skaityklos lankytojų aptarnavimo laikas. Plačiau.

Kviečiame dalyvauti metų knygos rinkimuose. Plačiau.

Bibliotekoje veikia naujų knygų paroda. Plačiau.

„Knygų Kalėdos 2017“ Dovanotų knygų sąrašas. Plačiau.

Biblioteka dalyvauja projekte „Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas“. Plačiau.

Atnaujintas pageidaujamų turėti bibliotekoje knygų sąrašas. Plačiau.

Naujos knygos. Plačiau.

Išvyka į A. Mickevičiaus biblioteką

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, balandžio 23-čią dieną, su 5b klasės mokiniais ir jų auklėtoja apsilankėme Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Šią dieną pasirinkome neatsitiktinai. Balandžio 23-čioji – Pasaulinė knygos diena. Ji labai tiko pasisvečiuoti jaukioje ir turiningoje, knygomis kvepiančioje bibliotekos aplinkoje. Su A. Mickevičiaus biblioteka mokyklų bibliotekos bendradarbiauja jau seniai. Ekskursijos į šią biblioteką tapo savotiška tradicija. Pas gerus draugus apsilankyti visada smagu. Darbuotoja pavedžiojo vaikus po bibliotekos erdves, papasakojo bibliotekos istoriją, pristatė mokiniams skirtus edukacinius projektus. Taip pat moksleiviai sužinojo, kaip tapti bibliotekos skaitytoju, kurie leidiniai išduodami į namus, o kuriuos galima skaityti tik vietoje. Vaikai klausinėjo, kiek knygų galima paimti vienu metu, kuriam laikui jos išduodamos. Penktokai ne tik daug sužinojo, bet turiningai ir smagiai praleido laiką.


(tekstas ir nuotraukos Nijolės Rudinskienės)

„Knygų Kalėdų“ dovanos gimnazijos bibliotekai

Skaitytojus ir knygos bičiulius telkiančios „Knygų Kalėdos“  jau septintą kartą ir vėl kvietė dovanoti naujų knygų Lietuvos bibliotekoms. Šių metų akcijos šūkis - „Dovanokime knygų SAVO bibliotekai“. Savo biblioteką, tikriausiai, turime mes visi - mėgstamiausią, dažniausiai lankomą, padedančią mums augti, mokytis, tobulėti, atrasti knygą, į kurios pasaulį pasinerti yra tiesiog smagu. Kaip bebūtų, arčiausiai mokyklos bendruomenės yra gimnazijos biblioteka. Laukdami Kalėdų, norime suspėti nuveikti daug gerų darbų, todėl bendruomenės nariai aktyviai įsitraukė į prezidentės inicijuotą bibliotekos organizuojamą „Knygų Kalėdų“ akciją, dovanodami bibliotekai gerų, naujų knygų.

Pasibaigus akcijai suskaičiavome padovanotas knygas, kuriomis praturtėjo gimnazijos biblioteka. O jų buvo net 78.  Tai knygos vaikams ir suaugusiems, programinė ir rekomenduojama perskaityti literatūra, kita grožinė literatūra. Knygos buvo  dovanojamos nuo klasės, taip pat jas dovanojo pavieniai asmenys ir ištikimiausi bibliotekos lankytojai.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, dalyvavusiems „Knygų Kalėdų“ akcijoje ir kviečiame skaityti (dovanotų knygų sąrašą rasite aukščiau).

   

(tekstas ir nuotraukos Nijolės Rudinskienės)

100 knygų – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, Tėvų komitetas nutarė įgyvendinti idėją – iš gimnazijos labdaros ir paramos fondo nupirkti 100 knygų mokyklos bibliotekai. Reikalingos privalomos ir rekomenduojamos perskaityti literatūros sąrašas buvo sudaromas bendradarbiaujant su lietuvių kalbos mokytojais. Kaip prioritetą jie pasirinko dvyliktokams reikalingas knygas. Dėl pasikeitusių lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo bendrųjų programų knygų ir kitoms klasėms trūksta. „Akademinės knygos“ knygynas pasistengė surasti kuo daugiau reikalingų knygų (kai kurios į programą įtrauktos knygos išleistos seniai – leidyklos jų leidimo neatnaujino). Bendromis pastangomis idėja buvo sėkmingai įgyvendinta  – biblioteka praturtėjo 103 labai reikalingomis knygomis. Dar 15 knygų buvo nupirkta tikybos pamokoms. Knygos – tai turtas, kurio vertė išlieka ilgą laiką. Dėkojame Tėvų komitetui už įgyvendintą prasmingą idėją, o mokinius ir mokytojus kviečiame naudotis gautomis knygomis.

Gautų knygų sąrašas.


Išvyka į Lietuvos nacionalinę biblioteką

Sausio 18 dieną su 6e klasės mokiniais ir jų auklėtoja apsilankėme Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Moksleiviai susipažino su atnaujintomis bibliotekos erdvėmis, jų paskirtimi, didžiulėmis galimybėmis jas panaudoti ne tik darbui, bet ir poilsiui, kūrybai. Jie lankėsi vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje, taip pat muzikos ir vizualiųjų menų, lituanistikos skaityklose. Vaikai pabuvojo dirbtuvėse „Pats sau“. PATS SAU – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atviros dirbtuvės mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunuoliams. PATS SAU – Pasidaryk, Atrask, Tausok, Smalsauk, Siek, Atpažink, Užfiksuok. Čia įrengta apie20 individualaus darbo vietų. Moksleivių paslaugoms -  įvairi įranga: 3D spausdintuvas, vinilo ir kaitrinių plėvių pjaustiklis, kaitrinis presas, robotikos ir elektronikos rinkiniai, programavimui skirti mikrokompiuteriai, įvairios medžiagos, kurių gali prireikti idėjoms realizuoti. Moksleiviai taip pat apžiūrėjo vaikų užimtumo centrą „Žaisloteka“. Darbuotoja jiems papasakojo, kad atėję į biblioteką su sesute ar broliuku, čia juos galėtų palikti, jei patys norėtų ramiai leisti laiką kitose erdvėse, pavyzdžiui, dirbtuvėse. Mokiniams taip pat buvo paaiškinta, kaip jie galėtų tapti šios bibliotekos skaitytojais. Už tai, kad vaikai buvo atidūs ir dėmesingi, ekskursijos vadovė pažadėjo juos pakviesti į kokį nors renginį, kuris vyks Mažvydo bibliotekoje. Šeštokai, išėję iš bibliotekos, žadėjo čia dar sugrįžti, tik jau savarankiškai.


  

(tekstas ir nuotraukos Nijolės Rudinskienės)

Nykštukų nameliai iš vilnos

Gimnazijos bibliotekoje nuolat rengiamos įvairios parodos. Naujus metus pradėjo labai gyva, spalvinga, akį džiuginanti šeštų klasių mokinių kūrybinių darbų paroda (vadovė – technologijų mokytoja Daiva Gusevienė). Kuriam laikui parodų lentynose jaukiai įsikūrė iš vilnos nuvelti nykštukų nameliai, o juose, tikėtina, apsigyveno paslaptingi nykštukai. Darbeliai ypatingi dar ir tuo, kad juos vaikai šį kartą kūrė ne individualiai, o grupėmis. Tuo pačiu jie mokėsi dirbti komandoje. Rezultatas išėjo puikus – retas kuris užėjęs į biblioteką lieka abejingas. Dėkojame šeštokams ir mokytojai Daivai, sukūrusiems jaukią aplinką ir leidusiems visiems pasidžiaugti spalvingais nykštukų nameliais.


(tekstas ir nuotraukos Nijolės Rudinskienės)

Advento skaitymai

 2017 m. gruodžio 7 dieną kartu su tikybos mokytoja Alina Kiseliova organizavome „Advento skaitymus“ 5b klasės mokiniams. Skaitymui pasirinkome B. Ferrero „Trumpus pasakojimus sielai“. Jie pasakoja apie meilę, draugystę, tikėjimą ir viltį, paprastuose dalykuose slypintį kasdienybės grožį. Tai išminties kupinos istorijos, suprantamos dideliems ir mažiems. Jos labai artimos Advento laikotarpio ir Šv. Kalėdų laukimo dvasiai. Tekstus skaitė socialinė pedagogė Laima Jankauskienė, psichologė Lilija Lasauskienė, šokių mokytojas Jonas Malinauskas, Vilniaus kolegijos studentės, atliekančios praktiką mokykloje, taip pat mokiniai ir mes su mokytoja. Po to aptarėme, kuris pasakojimas kiekvienam buvo arčiausiai širdies ir kokia mintis jame pasirodė pati svarbiausia. Vaikai pamažu įsitraukė į diskusiją, ypač aktyviai dalyvavo 5b klasės mokinė Sofija Milda Sirgėdaitė. Ji apdovanota padėkos raštu.

Perskaityti pasakojimai pakvietė vaikus minutėlei susikaupti ir galbūt įžiebė bent nedidelę ugnelę jų širdyje. Juk kiekviena gyvenimo akimirka  – baltas popieriaus lapas, kurį žmogui skirta prirašyti. „Neklausk Vėjo, kodėl tave atnešė čia, kur esi. Net jei patekai tarp cemento nuolaužų, išleisk šaknis ir gyvenk. Kažkam tu esi žinia. Šie trumpi pasakojimai – tai sėklelės, atskraidintos Vėjo. Kur jos nutūps ir ką padarys, žino tik Vėjas“. (B. Ferrero)

Edukacinė išvyka į Adomo Mickevičiaus viešąją biblioteką

2017 m. sausio 24 dieną  su 5e klasės mokiniais ir jų auklėtoja apsilankėme Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Vaizdas, matytas ekskursijų metu maždaug prieš septynetą metų ir dabar, pasikeitęs neatpažįstamai. Bibliotekos pastatai nuo 2007 m. žingsnis po žingsnio buvo restauruojami. Dabar tai patraukli, moderni, graži, šiuolaikiška, bet taip pat ir istoriškai nesugadinta biblioteka. Ekskursijos metu moksleiviai sužinojo, kad Vaikų biblioteka yra įsikūrusi buvusiuose grafų Tiškevičių rūmuose, o bibliotekos rūsiuose Antrojo pasaulinio karo metais slėpėsi žmonės. Bibliotekos darbuotoja papasakojo ir kitų paslaptingų istorijų. Pavyzdžiui, kad čia vienu metu galima pabūti  Trakų g. 10 ir Trakų g. 12. Arba kad čia gyveno rašytoja Šatrijos Ragana.  Vaikams buvo atsakyta į įvairius klausimus:  kaip jie galėtų tapti šios bibliotekos skaitytojais, kaip ieškoti leidinių, kokie leidiniai išduodami į namus, o ką galima skaityti vietoje.  Moksleiviams buvo parodyta, kaip galima savarankiškai, naudojantis protingo aparato pagalba, pasiimti ir grąžinti knygas. Taip pat buvo pademonstruota, kas atsitinka, jei netyčia (ar tyčia) pamirštama pažymėti knygos išdavimą („suveikia“ varteliai, automatiškai užsirakina išėjimo durys). Ši ekskursija vaikams buvo ir įdomi, ir naudinga.Akimirkos iš ekskursijos užfiksuotos nuotraukose (tekstas ir nuotraukos Nijolės Rudinskienės)

Dovanodami knygą, dovanojat pasaulį

Gruodžio pirmomis dienomis gimnazijos koridoriuose galėjote sutikti Kalėdų nykštukus, pranešančius visiems, kad jau prasidėjo akcija „Knygų Kalėdos“. Nykštukai užsuko į kiekvieną klasę, pakvietė dalyvauti akcijoje ir padovanoti naujų knygų gimnazijos bibliotekai.

„Dovanodami knygą, dovanojat pasaulį, nes knyga gali pakeisti gyvenimą. Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!“ – į akciją kvietė ir artėjančių Kalėdų laukimo nuotaika dalinosi šaunieji nykštukai (dėkojame bibliotekos pagalbininkams -  5e klasės mokiniams Augustei, Gretai, Matui, Marijai, Liudvikui, Tomui, Erikui, Samantai, Ugniui, Ingridai, Rokui, Domantui, Vaivai ir Elžbietai).

   

(tekstas Nijolės Rudinskienės, nuotraukos 5e klasės mokinių Eriko Kirvelevičiaus, Tomo Verbicko ir Vaivos Dunaitytės)

Informacinės pamokėlės

Penktokai mūsų mokykloje – naujokai. Todėl kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, penktų klasių mokiniams bibliotekoje buvo pravedamos informacinės pamokėlės. Pamokėlių metu buvo mokoma, kaip orientuotis bibliotekos fonduose, susirasti reikalingą knygą. Vaikai sužinojo, kad gimnazijos biblioteka turtinga enciklopedijų, žinynų, kitų informacinių leidinių, didelis privalomos perskaityti ir rekomenduojamos literatūros pasirinkimas. Čia organizuojamos įvairios parodos – ne tik knygų, bet ir mokinių kūrybinių darbelių. Skaitytojų paslaugoms – skaitykla su turtingu informacinių spaudinių fondu, 7 kompiuteriais, internetu, spausdintuvu. Su vaikais aptarėme, kaip saugiai naudotis internetu. Taip pat mokiniai buvo supažindinti, kaip naudotis įvairiais informacijos šaltiniais: enciklopedijomis, žinynais ir kt.

Šių pamokėlių tikslas – supažindinti mokinius, kaip naudotis gimnazijos biblioteka, ugdyti pagarbą knygai, sužadinti norą skaityti, kuo daugiau sužinoti.

(tekstas ir nuotraukos Nijolės Rudinskienės)

Išvyka į Lietuvos nacionalinį muziejų

XVI-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, balandžio 29 dieną (ši diena mokykloje šiais metais sutapo su edukacinių išvykų diena) su 5-tos f klasės mokiniais apsilankėme Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Aktyviai dalyvaudami edukaciniame etninės kultūros užsiėmime, moksleiviai susipažino su atskirų Lietuvos etninių sričių drabužiais, būdingiausiais jų bruožais ir skirtumais. Taip pat vaikai buvo supažindinti su mūsų protėvių senaisiais buities daiktais, aptarė jų paskirtį. Vaikai žaidė įdomų istorijos ir etninės kultūros žaidimą „Ką radai dėžėje“. Jie traukė iš dėžės eksponatus, bandydami atspėti, kam šie kadaise  buvo naudojami. Tai buvo kultuvė, skirta audiniams velėti, kočėlas baltiniams lyginti, kočioti, šaudyklė – audimo įrankis ir kiti senovėje naudojami daiktai.  Taip pat dėžėje jie rado nagines ir sužinojo, kad tai buvo seniausias Lietuvos gyventojų apavas.

Moksleiviai patyrė pažinimo džiaugsmą, suprato, kad daugelis buities daiktų mūsų senoliams padėjo dirbti ir gyventi.

(tekstas ir nuotraukos Nijolės Rudinskienės)
Atvirukų paroda

„Genio“ pradinė mokykla – mūsų kaimynai. Nemaža dalis vaikų, baigę šią mokyklą, ateina mokytis pas mus. Todėl natūralu, kad vieni su kitais bendraujame ir bendradarbiaujame. Šios pradinės mokyklos bibliotekos vedėjai Rasai Lapėnienei  tarpininkaujant, surengėme „Genio“ pradinės mokyklos tikybos mokytojos Erikos Margytės rankų darbo atvirukų parodą. Atvirukai siuvinėti šilko siūlais ant popieriaus. Į juos įdėta daug šilumos ir meilės savo pomėgiui. Kiekvienas atvirukas vis kitoks, turintis savo temą. Kai kurie iš jų tarsi miniatiūriniai paveikslai. Visi grožėjosi žaismingais, su polėkiu sukurtais atvirukais, žavėjosi mokytojos Erikos kantrybe ir kruopštumu. Mokytoja ne tik pati kuria, bet dalinasi kūrybinėmis paslaptimis ir su vaikais. Mūsų gimnazijoje yra mokinių, kurie, besimokydami „Genio“ pradinėje mokykloje, lankė šios mokytojos vadovaujamą būrelį.

  

(tekstas ir nuotraukos Nijolės Rudinskienės)

Išvyka į Lietuvos aklųjų biblioteką

2015 metų balandžio 27-osios popietę su 5d klasės mokiniais ir jų auklėtoja apsilankėme  Lietuvos aklųjų bibliotekoje. Išvyka į šią biblioteką Nacionalinės bibliotekų savaitės metu jau tapo savotiška tradicija. Aklųjų bibliotekos darbuotoja vaikams papasakojo, kaip atsirado Brailio raštas. Ji parodė, kaip atrodo Brailio raštu parašytos knygos. Moksleiviai  sužinojo, kaip tokios knygos leidžiamos. Jie taip pat išbandė taktilines (liečiamas) knygeles  vaikams ir  patyrė, kad ne visada lengva suprasti paveikslėlį tik pirštais. Mokiniai susipažino ir su garsinėmis knygomis, sužinojo, kad jomis naudotis gali tik turintys regėjimo negalią. Vaikai apžiūrėjo aklųjų arba silpnaregių sukurtus rankdarbius. Didelio susidomėjimo sulaukė praktinė užduotis – parašyti Brailio raštu savo vardą ir pavardę. Apsilankymas aklųjų bibliotekoje priminė mums, kaip svarbu atkreipti dėmesį į šalia mūsų esančius žmones su regos negalia.  


 

(tekstas ir nuotraukos Nijolės Rudinskienės) 

„Nuo Donelaičio iki Lermontovo“

Metų ratas apsisuko – Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė ir vėl ant slenksčio. Šiais metais (2015) ji neeilinė – jubiliejinė, jau 15-oji. Įsiliedami į renginių, skirtų šiai savaitei, maratoną, MRU bibliotekos erdvėse surengėme dar vieną parodą – „Nuo Donelaičio iki Lermontovo“. Ši paroda – tai respublikinio projekto „Atviros kultūriniam paveldui asmenybės ugdymas daugiakultūrinėje visuomenėje“(projekto koordinatorė mūsų mokykloje – Žvėryno gimnazijos rusų kalbos mokytoja Irena Vološina). Parodai atrinkti geriausi moksleivių iš visos Lietuvos mokyklų, dalyvavusių šiame projekte, tapybos darbai, skirti šiai temai. Tarp jų ir mūsų gimnazijos moksleivių kūrybiniai darbai. Esame, ko gero, vienintelė mokyklos biblioteka, taip aktyviai atsiliepusi į MRU bibliotekos pasiūlytas bendradarbiavimo galimybes ir nuolat rengianti moksleivių kūrybinių darbų parodas jų erdvėse. Džiaugiamės tokiu būdu galėdami prisidėti prie mūsų gimnazijos vardo garsinimo.


(tekstas Nijolės Rudinskienės, nuotraukos MRU bibliotekininkės Kristinos Vaitonienės)

Ikonų paroda

Gimnazijos bibliotekoje surengta įdomi paroda, kokios iki šiol nesame turėję - Krikščionybės ištakų atgarsiai ikonose". Pateiktų ikonų atvaizdai kilę iš Rytų (Libano, Sirijos, Izraelio), Italijos (Romos, Asyžiaus), Lietuvos (Vilniaus Aušros Vartų Mergelė Marija), Lenkijos. Ikonas pagal skirtingas technikas gamino Vilniaus Žvėryno gimnazijos  5d, 5e, 2gc, 2ge, 4ga, 4gc  klasių moksleiviai. Jų vadovė - tikybos mokytoja metodininkė Natalija Maciulevičienė. Paroda sulaukė bibliotekos lankytojų susidomėjimo. Prieš tai moksleivių sukurtos ikonos buvo eksponuojamos Žvėryno bažnyčioje.

( nuotraukos Natalijos Maciulevičienės ir Nijolės Rudinskienės)

Knygų Kalėdos 2014

 Prezidentės globojama akcija „Knygų Kalėdos“ jau ketvirtą kartą keliavo per Lietuvą ir kvietė visuomenę šalies bibliotekoms dovanoti naujų knygų. Prie šios gražios akcijos prisijungė ir mūsų gimnazijos biblioteka, kviesdama mokyklos bendruomenę  papildyti bibliotekos fondus naujomis knygomis. Vaikai dovanojo po knygą nuo klasės. Taip pat knygos buvo dovanojamos ir asmeniškai – ne tik mokinių, bet ir mokytojų, kitų darbuotojų.  Nuoširdžiai dėkojame visiems, dalyvavusiems akcijoje. Ne veltui sakoma, kad daug rankų didžią naštą pakelia. Akcijos metu bibliotekos fondas praturtėjo net 73 knygomis. Tai programinė ir rekomenduojama perskaityti literatūra, kita grožinė literatūra, taip pat knygos, skirtos mokslui. Dovanotos knygos buvo eksponuojamos parodoje „Knygų Kalėdos 2014“. Kvietėme visus kartu pasidžiaugti dovanomis, o vėliau – ir skaityti naujas knygas.

Dovanotų knygų sąrašą galite rasti čia

Paroda „Vilnius miniatiūrose“

Kartu su dailės mokytoja Jūrate Kokštaite suorganizavome dar vieną parodą Mykolo Romerio universiteto bibliotekoje. Šį kartą tai Vilniaus dailės mokytojų ir jų mokinių kūrybos darbų paroda „Vilnius miniatiūrose“. Daug gražių miniatiūrų sukūrė ir Žvėryno gimnazijos mokiniai. Paroda anksčiau buvo eksponuota LR Seimo rūmuose, taip pat  Vilniaus miesto savivaldybėje. Džiaugiamės, kad puikiomis Vilniaus miniatiūromis dabar galės pasigrožėti ir MRU bendruomenė. Miniatiūros eksponuojamos MRU bibliotekos abonemento aplinkoje, kur kasdien apsilanko daug lankytojų.

(Pranešimą parašė bibliotekos vedėja Nijolė Rudinskienė, nuotraukos - MRU bibliotekininkės Kristinos Vaitonienės)MRU bibliotekoje - Vilniaus Žvėryno gimnazijos  šeštų klasių mokinių kūrybinių darbų paroda „Nuotaiką kurianti vilna“                                  

Praėjusiais metais džiaugėmės gražia bendradarbiavimo pradžia tarp Mykolo Romerio universiteto bibliotekos ir Žvėryno gimnazijos. O šiandien galime pasidžiaugti, kad užsimezgęs ryšys ne tik nenutrūko, bet vis stiprėja. Esame dėkingi už suteiktą galimybę MRU bibliotekos erdvėse eksponuoti mūsų mokinių kūrybinius darbus. Šį kartą kartu su technologijų mokytoja Daiva Guseviene pristatėme šeštų klasių moksleivių sukurtus spalvingus veltinukus, į kuriuos vaikai įdėjo dalelę savo širdies. Tikimės, kad žaismingi darbeliai prisidės prie ypatingos Kalėdų laukimo nuotaikos kūrimo.

(Pranešimą parašė gimnazijos bibliotekos vedėja Nijolė Rudinskienė. Nuotraukų autorė MRU bibliotekininkė Kristina Vaitonienė)

14-osios Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, balandžio 29 dieną, su 5a klase apsilankėme Lietuvos aklųjų bibliotekoje. Mokiniai susipažino su Brailio raštu, garsinėmis knygomis, taktilinėmis (liečiamomis) knygelėmis vaikams. Sužinojome, kad žmonės su regos negalia gerai orientuojasi aplinkoje, naudojasi kompiuteriais ir naršo internete, mokosi specialiose mokyklose ir stoja į universitetus, dirba įvairius darbus, rašo literatūros kūrinius, muzikuoja, sportuoja. Vaikams ekskursija labai patiko. Tokia išvyka tikrai prasminga. Vaikai mokosi tolerancijos – priimti ir suprasti kitokius, negu jie patys. Šiuo atveju tai žmonės su regos negalia. Akimirkos iš ekskursijos užfiksuotos nuotraukose (nuotraukos N. Rudinskienės).
Bibliotekoje nuolat rengiamos įvairios parodos. Bendradarbiaujame su dailės, technologijų  ir kitomis mokytojomis, mielai eksponuojame jų mokinių sukurtus darbus. Džiaugiamės ir užsimezgusiais ryšiais su kitomis mokyklomis. Šį kartą norime pristatyti Vytauto Didžiojo gimnazijos technologijų mokytojos Živilės Liepynaitienės  kūrybinius darbus. Dėkojame mokytojai už suteiktą galimybę pasidžiaugti nepaprasto grožio kalėdiniais atvirukais. Kviečiame pasigrožėti  visus.
(Pranešimą parašė bibliotekos vedėja Nijolė Rudinskienė)

 

 

 „Knygų skirtukai iš vilnos“:

   
 

Atsiliepdami į pasirašytą sutartį tarp MRU bibliotekos ir LBD mokyklų bibliotekų skyriaus, su dideliu džiaugsmu priėmėme universiteto kvietimą jų erdvėse rengti mokinių darbų parodas. Džiaugiamės gražia bendradarbiavimo pradžia. Tikimės, kad tai bus pirmas, bet tikrai ne vienintelis žingsnis tiesiant tiltus tarp mūsų mokyklos ir MRU bibliotekos. Lapkričio mėnesį MRU bibliotekos meninėse erdvėse kartu su technologijų mokytoja Daiva Guseviene surengėme mūsų gimnazijos šeštų klasių mokinių darbų parodą „Knygų skirtukai iš vilnos pluošto“. Akimirkos iš šios parodos užfiksuotos nuotraukose.

(Pranešimą parašė gimnazijos bibliotekos vedėja Nijolė Rudinskienė)

 

Bibliotekų savaitės metu, balandžio 29 dieną, su Ie klasės mokiniais apsilankėme Gyvojoje bibliotekoje, kuri yra organizuojama Multikultūriniame savanorystės centre, ir susipažinome su afrikietiška kultūra. Akimirkos iš šios išvykos užfiksuotos nuotraukose.